| Datum | Dinsdag 3 april 2012 |
| Plaats | Dalfsen |
| Tijd | 19.30 uur |
| Locatie | Kerkelijk Centrum De Overkant |
| Adres | kerkplein 22 |
Gratis advies in verband met het Erfrecht en de nieuwe Successiewet. Op 3 april 2012 organiseert Vechtstede Notarissen - in samenwerking met Hendrie Arnold, uitvaartverzorger in Lemelerveld - een lezing over het Erfrecht en de nieuwe Successiewet, met alle wijzigingen per 2012. Meld u nu aan.
De lezing bestaat uit twee gedeelten van ongeveer een half uur, onderbroken door een korte pauze.
Voor de pauze zal worden ingegaan op het Erfrecht, dat op 1 januari 2003 geheel is vernieuwd. In de praktijk blijkt dat zeer veel mensen een oud testament ‘in de kast’ hebben liggen. Door de wijzingen in de belastingwetgeving pakken deze testamenten vaak ongunstig uit. Vooral de zogenaamde ‘langstlevende testamenten’ met een vruchtgebruik-regeling hebben nadelige gevolgen.
We zullen ingaan op onderwerpen als:
-
wat zijn de verschillen tussen het oude en nieuwe erfrecht?
-
is mijn oude testament nog geldig, nu het nieuwe erfrecht geldt?
-
wat moet ik praktisch allemaal doen na het overlijden van mijn echtgenoot?
Het gedeelte na de pauze gaat over de gevolgen die de nieuwe Successiewet heeft voor ‘nalaten en schenken’ en alle andere manieren om belasting te besparen. In ieder geval zal worden ingegaan op de gevolgen van de nieuwe Successiewet voor:
-
oude en nieuwe testamenten;
-
oude en nieuwe schenkingsakten;
-
overdrachten onder voorbehoud van vruchtgebruik/huur.
Daarnaast gaan we in op de nieuwe mogelijkheden die de Successiewet biedt om belasting te besparen.
Na de lezing is er gelegenheid uw testament, schenkingsakte, overdrachtsakte of andere akte aan ons voor te leggen. U hoort dan binnen een paar minuten of de akte nog ‘goed’ is.
